Mekan Sayfasındaki Hatayı İşaretleyin

Mekanın Adresi Hatalı
Mekanın Adı Hatalı
Adres Tarifi Hatalı
Mekanın Harita Bilgisi Hatalı/Yok
Mekanın Web Sitesi Hatalı
Mekanın Kategorisi Hatalı
Mekanın Fotoğrafları Doğru Değil
Bu mekan kapandı
Diğer
x
Balıkçı Kahraman
Balıkçı Kahraman
Balıkçı Kahraman
Hemen Başvur

Balıkçı Kahraman

Kategori:
Adres:
Rumeli Kavağı Mh., İskele Cd No:15, 34450 Rumeli Kavağı
Sarıyer / Rumelikavağı
Telefon:
0212 2424899
Mekanı Ekleyen:
Otopark:
Var
Kredi Kartı:
Var
Ticket:
Var
Wireless:
Var
Fiyat Aralığı:
Kişi başı ortalama tahmini fiyat aralıklarıdır.
100+ TL
60 - 100 TL
40 - 60 TL
20 - 30 TL
0 - 20 TL
Eve Servis:
Yok
Açık Hava Alanı:
Var
Rezervasyon:
Gerek Var

Bu Mekana Ait Haberler

Hey, Balıkçı Kahraman hakkında yorumunu paylaş.


Puan:
Vermek istediğiniz puana gelip tıklayınız.

Yorumlar 25

27 Ağustos 2014

SONRADAN GURMELİĞİN LÛZUMU YOK…
Devamlı gittiğim bir mekan, genellikle denizcilik, balık ve balık kültürünü özümsemiş elli yıl önce pişirilen balıkların lezzetini devam ettiren dünya çapında köklü, bir Trabzonlu aile kurumu, yorumları okuyorum da şaşıyorum, bir şeyler yazma gereği gereği duydum, her şeyin kıstası maddi olarak ölçülebilir olmuş, bir takım değerler göz ardı yapılıyor, yazık ve üzüntü verici.. Neymiş kalkan balıkçıda bilmem ne para ve bilmem neredeki mekanda da bilmem kaç paraymış.. Dünyaca ünlü gurmeler, gastrolar aptal ve bilmem kaç yıldır bu mekana gelip giden devlet başkanlarından tutun, iş adamlarımıza, dünyaca ünlü yazarlarımızdan, düşünürlerimize, bunların hepside sanki kazıklanma heveslisi.. aslında bu durum anormal değil, doğal zeytinyağı yememiş, doğal tereyağı yememiş, mama ile büyüyüp, fast food ile gençliğini geçiren damaklara sahip beyinlerden farklı bir yaklaşım beklenemez, hele, adı steak olunca, kasaptaki standart bilmem ne etin, bilmem ne steak restoranında, bilmem ne alâ paraya satıldığını da görünce bir şeyler diyesi geliyor insanın... Edindiğim bilgiler ve tecrûbelerime gelince....; Arkadaşlar burası lezzet dedektifliği yada polisliği yada tarihçiliği yapıyor denebilir.. Yan masalarda şahit olduğum dünyaca ünlü balıkçılık ülkesi Japonların hayretle, sevinç içinde, tattıkları lezzete şapka çıkartıp, belgesel çekercesine lokantanın içinde dolaşmalarını görmesem, bir defasında mutfağa yakın masada otuduğumuz esnada şahit olduğum, meşhur artist Gladyatörün mangalın önünde kalkan balığını koklayıp sevindirik olduğunu bilmesem, defalarca misafir olarak buraya getirdiğim dostlarımın " Yahu, bir balık, bu şekle ve lezzete nasıl dönüşebilir " nidalarına şahit olmasam neyse... çoğu restoran veya lokantanın en yakındaki market yada tanıdık baharatçı dan aldıkları Kekik vb. baharatlar için dağ başlarında köyleri dolaştıklarını sorup öğrenmesem, en iyi organik zeytinyağını bulmak için ayvalıklar da egelerde fink attıklarını bilmesem, kalkanı halden değil de direkt olarak, bir nevî, balıkçı kahramana özel olarak tutmuşlar gibi, teknelerden tek tek özenle seçtiğini bilmesem, sevilesi ekmekleri hazır almayıp, malzeme detaylarını vererek kendine özel yaptırmasa, mangal kömürünü çatalcada kendine özel olarak yaptırmasa, en basit olarak bildiğimiz karpuzu bile tarlasından özenle tek tek seçerek almamış ve bizlere sunmamış olsa ve mekan müdavimliği ve müşterilerinin özellerinin sırdaşlığı konusunda, rüştünü defalarca ispatlamasaydı, gereğinde müşterileri için tekneye bile servis yollamasa, müşteri memnuniyeti için kafa patlatmasaydı, ve bende bunları bilmeseydim….. e vallahî bende, konusunda dünya çapında bir marka olan BALIKÇI KAHRAMANA gitmezdim.. Bazen cebimizden çıkan küçük şeyler için, büyük şeyleri göz ardı ediyoruz... rastgele..........Bilgi kuvvettir...bacon

18 Mart 2014

çok pahalı olmasına rağmen kalkanı müthiş yapıyo ama litfen hakkını yemiyelim:)

18 Haziran 2013

fıyatı konusunda bışey dıyemem ama kalkan balığını kahramdan başka yerde bu kadar lezzetli yıyemezsiniz mükemmel

11 Nisan 2013

İstanbul da çok güzel balık yapan yerler var garson ve mekan kaliteleride çok daha yüksek olduğu halde fiyatları mukayese edilmez. Balık lezzetli ama kesinlikle aldığı paranın karşılığı değil. Efendim 1,5 kiloymuş 200 den yapar 300 tl Balık fahiş fiyata anladıkta yanında 35 cc rakı + salata + peynir ve 1 porsiyon kalamara ayrıca 170 TL toplam 470 TL ödedik 5-10 kişi değiliz yalnızca 2 kişi !! yuh artık bir daha önünden geçmem kimseye de tavsiye etmiyorum !! Gitmeyin kazık yersiniiiiizzzzz !!!! .

16 Mart 2013

süper süper süper......

5 Eylül 2012

Güzel yer , garsonlari kibarda, hesap biraz kabarık geliyor.
Karsimdaki kiz odedigim rakami gorunce asik oldugunu itiraf etti cikista ama :)
Tatlar enfes, on numara mekan.

4 Eylül 2012

istanbulda balık yiyebilicegimiz bir kaç restorantan biri evet fiyatlar biraz pahalı garsonları çok efendi ve kibarlar ellerine saglık

2 Eylül 2012

pahalı olması doğru.ancak asıl büyük yanlışı.trabzonlu hemşerilerine ne atarsan diyor.yada komik bir fiyat getiriyor.kalkan balığını iyi yapıyor olması.mutfakta birşeyler yapıp müşterilerine sunması.adamına göre muamele yapıyor olmasını gerektirmiyor.bence böyle insanlara ders verilmeli.bir süre kimse gitmese akıllanır.

17 Mart 2012

Şımarık sogradan görmelerin gittiği bir yer adam başı 200tl alıyo maliyeeeee bu kahraman kaç para vergi veriyoooooooooooooooo?????????????

24 Ocak 2012

dün akşam gittim 1 ufak rakı 3 dil balığına 600 tl ödedim.hesaba baktım aklınıza gelen herşey paralı.mezeler meyveler herşey.dil balığı 100 tl imiş.hayatımda gördüğüm en büyük saçmalık.balığa çok güzel diyemem.bir yemeğe 600 tl ödeyince çok farklı şeyler bekliyor insan.boşa para harcamak için birebir.

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN