Puan: 9302
Seviye: Süperstar ?

carpine Yorumları

6 Nisan 2011

444 ve Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi oyunlarına da gittik yakın zamanda ve inanılmaz güzellerdi. Özellikle 444 oyunu bizi gülmekten öldürecekti. Harika şekilde işlenmiş harika hikayeler ve çok ince dokundurmalarla birlikte doğru mesajlar. Burayı hala keşfetmemişseniz kesinlikle bugün günüdür.

6 Nisan 2011

Biz diğer zincir pizzaları pizza yapıyor sanmışız, Pizza Bulls'un yanından bile geçemezler. Harika pizzalar ve çok hızlı ve kusursuz hizmet. Evlere serviste de çok başarılılar. Pizza Chicago ve Pizza Sacremento ilk tercihlerimiz.

6 Nisan 2011

Açık büfesinin başarısının yanında yemeklerin enfes sunumuna hayran kalıyorum. Her tat harika, biri dışında. Benim için tabii. Deniz mahsüllü noodle benim midemi bozmakla beraber günlerce burnumda o kokuyla beni perişan etti. Her zaman giderim, her tadı tekrar tekrar denerim; ama bir daha asla deniz mahsüllü noodle söylemem.

6 Nisan 2011

Birkaç katlı her katında bir konseptle çalışan bir mekan. En alt katı bar, giriş katı yani barın üstü meyhane üstleri de gruplara özel eğlenceler için ayırılmış. Mezeleri çok başarılı. Özellikle humusa bayıldım. Meyhane katı biraz küçük fasıl ekibi çok canayakın ama mekan küçük olduğu için sürekli dibinizde çaldıklarında masada pek de birşey konuşamıyorsunuz. Meyhane kısmını biraz özetlersek, 8 kişilik 1 masa 4 kişilik 4 hatta 5 masa bir tane 6 kişiye uygun masa denebilir. Mekan bu kadar küçük. Bir de mekan kapıdan girer girmez sağda olduğundan sanki lobiyi de meyhane olarak değerlendirelim denmiş gibi bir izlenim de vermiyor değil. Ancak mekan çalışanları ve fasıl ekibi o kadar tatlı ki inanılmaz eğleniyorsunuz. Ben sadece dansöz eğlencesini çok gereksiz buldum ve biz grup olarak pek de haz etmedik o kısımdan. Normalde dansözlü eğlencelerde kalkar hep beraber göbek atarız ama bu seferki biraz zorlama gibi oldu ısınamadık. Rakılar biter bitmez dolduruluyor, inanılmaz bir güler yüz inanılmaz hızda hizmet. Ben çok sevdim mekanı size de tavsiye ederim.

6 Nisan 2011

Gecen yaz ziyarete gittik ve en üzüldüğüm o yaz sıcağında bu kadar havasız bir ortamda dolaşmak oldu. Ne yazık hava o kadar bunalttı ki, deli gibi terledik. Misafirlerimi övgüyle götürdüğüm ama hayalkırıklığı ile ayrıldığım bir müze oldu dün için. Sergilenen eserleri koruyan camlar pis, bunu geçtim çalışanlar bizi kontrol etmektense (hepsi için konuşmuyorum tabii) kahkahalarla kendi aralarında konuşuyorlar. Dünyanın en eski şiiri, İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor. Şiiri, bir rahibenin Sümer Kralı Şusin'e yazdığı varsayılıyor. Tabi bir tek bu şiir sergilenmiyor. Helen dönemi eserleri, lahitler nicesi.. 1992'de yılın müzesi seçilen ender bir müze. Şiire dönersek birkaç satırı aktarmak isterim: "... Sen beni sevdiğin için, Lütfet bana okşayışlarını. Benim Tanrım, benim koruyucum. Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im, Lütfet bana dokunuşlarını."

6 Nisan 2011

Hava güzelse al kitabını cık git Gülhane Parkı'na uzat bir örtü hatta cimlere uzan. Otur kitabını oku. İnanılmaz bir keyif alacagınıza eminim

6 Nisan 2011

Cihangir'de küçük bir mekan burası, bar/tabure sisteminde bir oturma sistemi var. İçeriye giriyorsunuz ve direk mutfak karşınızda camekanın karşısında. Noodle seçiminize yardımcı olacak 3 adımlı açıklamalı yazılar asılı duvara. 1. adım noodleın türünü seçiyorsunuz, 2. adım malzemeler, 3. adım soslar. Ben normal noodle, havuç, soya filizi, karides ve ıstakoz sosu karışımı aldım. Enfesti. Bir detay belirteyim, seçtiğiniz malzemeler ve noodle türü fiyatları ciddi oynatabiliyor. Buna dikkat ederek alın. Yoksa buraya geleceğime, Wagamama'ya giderdik diyebilirsiniz.

18 Ekim 2010

Her konuda işin üstadı sandığım, sunumda iyi bir skala yakalamış şirin pastanedir kendisi. Yalnız cheesecakelerini o kadar övseler de benim için hayalkırıklığı oldu. Ben daha iyisini yapıyorum yani o kadar!. Güzel şeyleri de yok değil.Ancak cheesecakeleri güzel değil.

18 Ekim 2010

Mekanın havası hoş,sahipleri/çalışanları tatlı ve ince. İlk göze çarpanlar bunlar zaten. Benim ek gözlemlediğim yabancı müşterilerin uğrak noktası olduğu gerçeği. Muhabbette adı geçince herkesin ilk sözleri şarap ve pizza oluyor. Pizzaların boyutları oldukça büyük. 30-35 cm vardı sanırım. Da soho (ki bu benim ısmarladığım pizza oluyor) güzeldi; ama enfesti diyemeyeceğim. Benim gibi gribi yeni atlatanlardan olduğunuzdan antibiyotiklere devamsa şarap içemiyorsanız sakın pizzanın yanına portakal suyu&kola gibi bir içecek karıştırmayın. Tadını bozmaktan başka birşey olmuyor. İçeceksiz de gitmiyor. O sebepten şarap içmeye engeliniz yoksa 1 kadeh yanına pizzam şeklinde bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Mekanın taksi çağırma gibi bir yan hizmeti yok; ama önünden oldukça sık taksi geçiyor. Aslında biraz tenhada kalsa da bu sıklıkta taksi geçmesi şaşırtıcı. Tenhada olması bence dezavantaj değil, çünkü sokak gürültüsü yanında araba gürültüsü,polis arabası sesleri gibi ses gürültüsü içinde kalmak bir taksim yenilgisi. Buradaysa böyle değil. Sakin bir yer. Son söz pizzaları için dünyanın en harika pizzası diye gitmeyin,değiller; ama güzeller. (Bu sözüm denediklerim için geçerli: 2 pizza denedim biri da soho, biri de yumurtalı olandı) Çukurcuma 49 pizzası çok övüldü, bir kere de onu denemeye gideceğim yakında :)

13 Ekim 2010

Kesinlikle verilen paraya değer bir eğlence sizi bekliyor. Profesyonel bir ekibin çalışmalarının sonucu olduğu da çok belli. Birkaç aksayan şey var tabii. Tünel oldukça renkli ve eğlenceli. Üstünüzden köpekbalığı ya da vatoz geçerken biraz da olsa heyecanlanıyorsunuz. Hatta dalgıçların besleme saatine denk gelirseniz daha da renkleniyor. Kesinlikle en renkli beslenme vatozların. İzlemelisiniz. Dalgıçlıkla ilgili dersleri de izleyebiliyorsunuz. Bunun yanında akvaryumlar yanında birkaç objeyle ortamı da renklendirmişler. Arada ihtiyaç durumunda küçük bir büfesi de var. Size tavsiyem kesinlikle gezdiğiniz yerleri 2.kere gezmeniz; çünkü fark etmediğiniz bir canlıyla daha mutlaka karşılaşıyorsunuz. Bu arada ek bir not daha, camın kalınlığı 20 cm kadar olduğundan içindeki canlılar olduklarından daha ufak görünüyorlarmış. Eksikleri ne dersek, her akvaryumun yanında balıklarla ilgili bilgiler var; ama bazı akvaryumlarda bu balıklar ve yandaki bilgiler tamamen alakasız. En önemli eksiklik bu bence

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN