Puan: 463
Seviye: Gezgin ?

chatlakmd Yorumları

12 Ağustos 2013

En tepelerde... Burayı çok seviyorum. Gerçekten de sığınak gibi. "Sığınak'tayım" dediğinizde akla gelen ilk şey yerin altı olsa da, burası dördüncü katta, çık çık bitmeyen bir yerde. Zaten minicik bir yer, seviyorum, seviyoruz.

12 Ağustos 2013

Dondurma! Bence Anadolu Yakası'nın en güzel dondurmasını Seval Pastanesi üretiyor ve satıyor. Çocukluğumun pastanesi Seval... Sabah 8.15 vapuruna binmeden evvel babamla Seval poğaçası ve süt eşliğinde kahvaltı ettiğim günleri unutamam. Pastası ayrı güzel, dondurması ayrı... Poğaçası kıyır kıyır, macaronları muazzam. Seval Pastanesi, her şeyiyle dört dörtlük.

12 Ağustos 2013

Limonlu ve vişneli favorim. Haftada bir kez de olsa yolunu aşındırdığımız enfes dondurmacı. Hayır sadece yazları değil, kışın bile geliyoruz... Roma'nın Del Palma'sı varsa, bizim de Ali Ustamız var!

12 Ağustos 2013

Kup griye denince... Kup griye için gidilir. Mekan, 60'ların İstanbul'undan çıkmış gibi. Nostaljiyle beraber, işini iyi bilen garsonların olması yolunuzu düşürmenize ayrı bir sebep. Bu arada macaron denen hadise de ayrıca güzel!

12 Ağustos 2013

Muazzam güzellikte bir binası var. Binanın ve içindeki dekorların hastasıyım! İşletmeci güler yüzlü Yaşar her zaman ilgili ve yardımcıdır. İster alt katta, ister üst katta, isterseniz açık havada mekanın tadını çıkartabilirsiniz. Soğuk bir bira her zaman iyi gelir! Fiyatlar üzmez, müzikler güzeldir...

12 Ağustos 2013

Eski işletmecileri varken haftada en az iki kez uğradığım, şimdi ise pek yolumu düşüremediğim mekân. Muhalif duruşu sebebiyle ve müziklerinin güzelliğinden olacak ki bende hatırası büyüktür. Müzikleri güzel, gelen kitle neredeyse her daim aynıdır. Müdavm mekânıdır.

12 Ağustos 2013

Kadıköy'de birkaç ay önce açılan lokanta. Ne lüks ne de esnaf lokantası. İkisinin arasında bir yerlerde. Hal böyle olunca da hangi beklenti ile gideceğini bilemiyor insan. Kuru fasulyesi vasat, çorbalar vasatın altı, kavurma vasat. Çalışanlar kendilerini iyi bir otelin restaurantında zannediyorlar. Halbuki daha kendileri olsalar, bir nevi esnaf olsalar bence daha samimi olacaklar. Evet, mekan temiz, masalar yeni ama bu şartlarda sanırım zor gibi...

12 Ağustos 2013

Büyükada'daki özenli mekânlardan bir tanesi. Cheesecake gayet başarılıydı. Kahvesi leziz, servisi hızlı sayılabilecek düzeydeydi. Tatlı yanındaki dondurma güzeldi de öyle kendisine ölünecek cinsten değildi. Belki de mevsimsel olarak (Mart) yanlış bir dönemde dondurmasını denedik kim bilir...

12 Ağustos 2013

Bahariye'de kısa süre önce açılan dönerci. Sadece tavuk döner yapıyorlar. Adı da bu sebeple Çikın zaten. Döneri bir makine mukavemeti ile kesiyorlar ki oldukça ilginç. El ve bıçak değmiyor. Çalışanlar eldivenli, hatta dirseklerine kadar çekebildikleri özel kolluklarıyla iş yapıyorlar. Döner içerisine koydukları patlıcan, havuç, kapya biber tavuğa ek bir lezzet katıyor. Kaşarlı seçeneği de var. Ama nihayetinde tavuk mu tavuk. Hazır yemek sevmeyen benim için acil durumlarda uğranılacak bir mekânın ötesine geçmiyor.

12 Ağustos 2013

Açıldığı günden beri (ki bu yaklaşık 4-5 ay olmuştur) haftanın en az iki üç günü gittiğimiz mekân. Dekoru ile çok öne planda. İşletmenin sahibi Eyüphan Bey masa ve sandalyeler dahil her şeyi kendisi yapmış. Masa sandalyelerin birçoğu birbirinden farklı, zira eskiciden zaman içerisinde almış ve onları yenilemiş. Aynı zamanda kendisi senaryo yazarı ve elbette Antepli. Antep mutfağına da hakim. Burada içtiğim Maş çorbası, Isırgan otu çorbası güzel deneyimlerdi. Frig pilavını da ilk kez burada denedim. Ayran aşı yine zaman zaman çıkan lezzetlerden. Mekânın sabit bir menüsü yok. Her gün yenilenen ve değişen bir menüsü var ki, bu da her geldiğinizde farklı şeyler tecrübe etmenize olanak sağlıyor. Kurufasülye hâlâ 5 TL! Çok muhteşem diyemem, daha iyilerini yedim zira. Serviste kullanılan ekmek sepetleri, tabaklar ise gerçekten orijinal.

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN