Puan: 922
Seviye: Guru ?

elifoezdogan Yorumları

15 Şubat 2012

Capitol food court zemin kattadır. Burada herkesle beraber (bkn Mehmet Celik yorumu) yemek yersiniz. Mezzaluna ise 3. katta, sinema katında yeralır. Yanında yalnızca Kitchenette vardır. Sakin ve keyiflidir. Balkonu vardır. (Sanırım bulundugu fiyat kategorisi nedeniyle de) kalabalıgı yoktur. Keyifle yemek yersiniz...

15 Şubat 2012

Capitol Mezzaluna ve Kitchenette , Capitol Food Court ta yeralmaz. Yemek katı zemin kattadır ve yemek katında herkesle beraber, ortak alanda yemek yer, sosyalleşirsiniz Mezzaluna ise sinema katında (3.kat) , gürültü patırtıdan uzaktadır. Balkonu vardır. Ve (sanıyorum bulundugu fiyat kategorisi nedeniyle) yemek katında kalabalıkların ugrak yeri degildir. Başınızı dinlemek ve keyifle yemek icin önerilir.

23 Kasım 2011

Ilk izlenim hep cok ferah oldugu. Önünde gercekten bir meydan var. kar yagarken de güzel, güzel havada da. Ikınci izlenim: Personel inanılmaz ilgili! Cok iyi agırlanıyorsunuz. Uzakdogu yemeği sevenler icin fazla söze gerek yok; pek lezziz. Herşey temiz, her yer temiz. Menünün her gün daha genişlemesini diliyorum.

23 Kasım 2011

İkea nın tipik bir özelliği restoran kısmı. Taze ve lezzetli olma garantisi var. Her besin grubundan ve her yaş grubu için yiyecek bulmak mümkün. Bebek maması da var, karides salatası da! Üstelik herhalde Türkiye de başka hicbir işletme bu fiyatlara satmıyordur bu mutfakta sunulanları. 3 ögün iyi beslenme. Küçük güzel promosyonlar olur genelde: Pasta+ sınırsız kahve vb. Çevre mahallelerden bu nedenle restorana cok fazla talep var ama altından başarıyla kalkıyorlar. Buranın tacı: Herkesi kendi tepsisini kaldırmaya, masayı temiz kullanmaya alıştırdı! Lüks hizmet degil ama üc ögün makul fiyata düzgün yemek bulursunuz.

23 Kasım 2011

Lokasyon süper: En merkezi köşede. Kadıköy e de gitseniz Üsküdar a da inecek olsanız geçerken görürsünüz. Dışarda oturup bir çay içmek mümkün. Hizmet güleryüzlü. Pastalarının hayranı degilim ama zeytinyağlı sarmaları hiç fena degildir:) Elbette böreklerinin hakkını vermeli; hepsi lezziz. Tek dezavantaj: Aslında avantaj olan yolüstü hali, dışarda otururken iyi gelmeyebilir..

23 Kasım 2011

Yıllardır enn lezzetli kaşarlı açmayı yapabilen pastane:) Arka tarafta oturup sakin sakin hayalinizdeki sandviçi yaptırabilir, güzel bir çayla afiyetle mideye indirebilrsiniz. Pastalardan marzipanlı olanları severim. Fakat hepsi güzeldir. Pazar sabahları uğrayıp kahvaltılık almayı da severiz. Park yeri bir sorun. Zira yol üstü ve önünde bir de taksi duragı var. Belki arka taraftaki müzik yayını sıkıcı.Yine de konustugunuzu duyabiliyorsunuz. Son olarak dışarda oturulamaması üzücü. Ama iki adım ötede diğer Bağ Pastanesi Cafe si , yazın orda oturulur..

23 Kasım 2011

Bir klasik. Anadolu Yakası ve Modalılar bilir:) Yeni mekanında. Oldukça şık . Yolüstünde. Yalnızca waffle yapmıyorlar, küçük bir cafe havasında. Sadelikten yana kişi olarak eski favorim: Bitter çukulata üzerine fındık kırıntısı idi. Yenisini paylaşmayacağım:) Her gidişiniz yeni bir keşif olur:))

23 Kasım 2011

Mekan kesinlikle cangıl havasında; dekorasyona cok kafa yorulmus ve binlerce dünya mutfagı restoranı arasından bu dekorasyonla sıyrılmayı başarmıs. Önce artılar: Yemekler lezzetli. Burger yedik, begendik. Hayatımın en lezzetli burgeri degildi ama iyiydi. Ortam temiz. Fiyat- hizmet karsılıgı; fena degil, iyi sayılır. Sonra eksiler: Öyle cok servis elemanı var ama öylesine zor duyuruyorsunuz ki kendinizi... Ve en fenası: WC temizligi .Hepimiz biliyoruz ki kullananlara sormalı tuvaletlerimizin neden bu hallerde oldugunu. Ama gayretle temizleyenin bir hijyen egitimi alması, neyi neyle silmesi gerektigini bilmesi, belki bazı yerleri silerken bez sürüstürmek degil, dezenfektan kullanmak gerektigini bilmesi beklenir... Hal böyle olunca...

15 Mart 2011

Diğer AVM lerdeki telaş yok Capitol de. Haliyle Starbucks Capitol de de otururken rahat ediyorsunuz. Pasta tarzına alışamadım ama tavuklu bir sandviç muhteşemdi geçenlerde...Sıcak çukulata denenebilir.

15 Mart 2011

Hem içerde hem dışarda oturulabiliyor. Güleryüzlü hizmet, kaliteli ürünler. Ekmekler de cabası. Yine de favorim dilim zebra kek. Önünde park edilebilir.

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN