Puan: 1636
Seviye: Süperstar ?

jackdaniels_coko Yorumları

9 Mart 2011

Matbah, Matbah-ı Amire Osmanlıca'da mutfak anlamına gelmektedir. Osmanlı mutfağından tadları denemek için çok güzel bir restoran. Ayrıca manzarası da çok güzel..Ayasofya ve Sultanahmet'i izlemek büyük zevk..

9 Mart 2011

İşte burası da böyle bir yer. Mekanın sahibinin dedelerinin dedeleri "iskender amca" bu kebabı bulmuş ve kendi adını vermiş. :) İddia bu yani. :) Lezzet olarak güzel hizmeti de fena değil; ama mekan o fiyatlara göre salaş kalıyor. Güzel olduğunu ve kaliteli bir yer olduğunu biliyorum.

9 Mart 2011

Ramazan'da iftar yapma fırsatım olmuştu. Telefonla rezervasyon sırasında gerek sohbetimiz gerekse bana geri dönüşleri işi ciddiye aldıklarını gösterdi. Eksileri ve artıları olan; girişten itibaren süslemeleri ve oda oda olmasıyla ilgi çeken bir mekan. Verdiği %50 fırsatla kapasitesini zorlamış olduğundan serviste biraz gecikmeler yaşamıştık. Alanın çok geniş olmaması görevlilere zorluklar yaşattı; bunu fark ettik tabii de Ramazan'ın güzelliğini bozacak bir durum yaşanmadı. 6 kişilik arkadaş grubum genel olarak mekandan gülümsemeyle ayrıldı. Canlı müzik de gayet hoştu. Ve yine kutu gibi olmasından dolayı kendinizi evinizde gibi hissedemezseniz de zaten orası eviniz değil. :) En az bir kere görülmesi gereken mekanlardan...

9 Mart 2011

Tabi ki Namlı denilince aklıma ilk lahmacun geliyor. Yedikçe insanın yiyesi geliyor. Çok temiz, nezih bir ortam, servis süper. Herkese tavsiye edebileceğim yerlerden biri.

9 Mart 2011

Asmaaltı yüksek seste müzik çalmayan, sessiz sakin bir mekan, patates tavası ideal, ..ama yüksek seste çalınmadığı için rahat bir sohbet ortamı oluşturabilirsiniz..

9 Mart 2011

Hacıbozanoğulları meşhur baklavalarıyla ve lezzetli kadayıfıyla gönüllere taht kurmuş, kebap çeşitleriyle ve özellikle lahmacunu ile akıllarda yer etmiş bir restoranlar zinciri olmasına rağmen yolumun Merter'e düştüğü o gün beni hayal kırıklığına uğrattı. Yöneticisi olduğunu düşündüğüm beyefendinin mekan dolu olduğu bir saatte personeline bağıra çağıra nezaketsiz ve kaba bir uslupla verdiği direktifler gerçekten çok rahatsız ediciydi. Tam bir esnaf lokantası görünümünde olan özensiz servisi, nazik garsonlarına rağmen bir köklü işletmeye yakışmadı.

9 Mart 2011

Birçok kişinin beğendiği pideciler hakkındaki yorumlarını okudum ve okuyorum. Hepsi kendi iddia ettikleri pidecinin en iyisi olduğunu söylüyor. Şimdi ben de bir iddiada bulunacağım ve kafaları daha da fazla karıştıracağım. Sadece pide yaptıklarının altını çizmek isterim. Burada her türlü pideyi bulmanız mümkün.. Bu peynirler ve kavurma özel olarak getiriliyor ve yine bu eşsiz lezzetinin sırrı olan ustası ile harmanlanıp üretiliyor. Çok net söylüyorum. Burayı tek geçerim...

9 Mart 2011

Anadolu mutfağından pek fazla çeşit bulundurmamakla beraber dekoruyla milletin ilgisini çeken bir mekan. Tamamen çok şey katmadan çok kazanılabilir mi, mantığı burada da hakim..

9 Mart 2011

Yemekleri öyle aman aman olmasa da lezzetli; ama bence o tabağa göre o fiyatlar biraz yüksek. İstiklal'de olunca gayet normal diyebilirsiniz; ama mekan olarak da pek bir çekiciliği olmadığı için tercihe etki edebilir. Bence müşterinin gözünden bakmayı öğrenmeliler.

9 Mart 2011

Bilirsiniz, küşneme bir hayvanda çok küçük bir bölgeyi kapsayan, kas yoğunluğunun az olduğu, yumuşacık bir ettir. Genellikle bilmeyenlerin yanılması da olasıdır. Pahalı bir et çeşidi olduğundan bifteğe yakın tutardakileri gördüğünüzde gerçek küşneme olduğundan şüphe duyabilirsiniz. Hacıdan, bu yumuşak harika et çeşidini en güzel yorumlayan restaurantlardan biridir.

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN