Puan: 1015
Seviye: Guru ?

the_tourist Yorumları

5 Ağustos 2010

20 liraya takılmış arkadaşlar yorumlarında ama burgerler benim bildiğim kadarıyla 18 lira idi. 200-250 gr etten oluşan, çok güzel servis edilmiş bir burgerden bahsediyoruz. Doyurucu ve lezzetli olduğu kesin ama tatsız tuzsuz fast-food'çu hamburgerlerinden bıktıysanız iyi bir seçenek olabilir:)

5 Ağustos 2010

Bir apartman katında olan ama çok şirin bir meyhane Demeti. Adını, sahibi Demet Hanım'dan alıyor. Mezeler çok çok güzel, ortam sıcacık, manzara harika, fiyatlar uygun...

5 Ağustos 2010

Savoy Balık, Cihangir'in en eskilerinden.. Kalitesiyle yarattığı ününü yıllardır korumayı başarıyor. Konum olarak da çok merkezi, meydandan Firuzağa'ya doğru giderken Alman Hastanesi'ni geçtikten sonra solda...

5 Ağustos 2010

Yemek menüsü ne kadar sınırlı tutulmuşsa, şarap menüsü de o kadar zengin. Yüzlerce çeşit şarap içinden sizin damak tadınıza uyacak bir şarabı bulmamanız imkansız. Fiyatlar doğal olarak yüksek, çünkü çok nadide şaraplar da bulunabiliyor ama eşsiz bir şarap keyfi yaşamak istiyorsanız ve imkanınız da varsa muhakkak uğramalısınız!

5 Ağustos 2010

Dışardan küçücük görünüyor ama asıl sürprizi çok güzel olan bahçesi White Mill'in. Fesleğenli, beyaz peynirli tostuyla kahvaltı yapmak, limonatadan yudumlamak güne güzel bir başlangıç yapmanın yolu..

5 Ağustos 2010

Apple Mojitosunu özliyceğim güzel mekan. Bir de haftanın bir günü caz geceleri düzenlenirdi ama maalesef kapandı...

5 Ağustos 2010

İstanbul'daki 1 numaralı pizzacı bence! Yanına yaklaşan başka bir pizzacı daha bilmiyorum. Kışın içerde, yazın da sokak arasındaki masalarda oturup keyif yapmak harika. Bayılıyorum Miss Pizza'ya!

29 Temmuz 2010

Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok İskele Restaurant hakkında; boğazda balık keyfi yaşamak istiyorsanız zaten en önemli adreslerden biri. Ben şahsen ara sıcakları ve mezeleri nasıl bu kadar lezzetli yapabildiklerine şaşıyorum! Kalamar ızgara olsun, tereyağlı karides olsun, hepsi birbirinden leziz. Ayrıca tüm o lezzetli yemeklerin üstüne karışık tatlı tabağı mükemmel oluyor!

29 Temmuz 2010

Deniz ürünleriyle ilgili tüm yazılanlara fazlasıyla katılıyorum, bir de ek yapmak istiyorum, patlıcanlı rum böreği! Vazgeçilmezim oldu gerçekten, parmaklarımla birlikte yiyorum:)

29 Temmuz 2010

Ataşehir yavaş yavaş yemek bakımından gelişiyor. Eskisi gibi mahrumiyet bölgesi değil artık:) Sin Ev yemekleri de Ata-4 Plaza'da yer alıyor, arkadaşımın evinde kaldığımda gitmiştik, etli patlıcan ve pilav yemiştim, fena değildi..

TAKİP ET
MOBİL'DE FEŞMEKAN